برزگر: صادرات ما غیر رقابت پذیر است چاپروابط عمومی - 1395/5/11


عضو هیات نمایندگان اتاق ایران با اشاره به قیمت تمام شده بالای محصولات در ایران، گفت: عوامل مختلفی دست به دست هم داده اند و صادرات ما را غیر رقابت پذیر کرده اند. ما متاسفانه چه در حوزه صنعتی، معدنی و کشاورزی قدرت رقابت پذیری مناسبی در بازارهای جهانی نداریم.

  به گزارش خبرنگار نصر، "جمشید برزگر" شامگاه یکشنبه در حضور نمایندگان رسانه های آذربایجان شرقی در خصوص توسعه روابط اقتصادی با روسیه گفت: ما پس مسائل به وجود آمده مابین روسیه و ترکیه جدی تر وارد این مسئله شدیم، اما متاسفانه نتوانسته ایم ذائقه بازار روسیه را تامین کنیم و بسته بندی و ناوگان حمل و نقل مناسب برای صادرات به روسیه را نداریم.

وی با اشاره به قیمت تمام شده بالای محصولات در ایران، گفت: عوامل مختلفی دست به دست هم داده اند و صادرات ما را غیر رقابت پذیر کرده اند. ما متاسفانه چه در حوزه صنعتی، معدنی و کشاورزی قدرت رقابت پذیری مناسبی در بازارهای جهانی نداریم.

نائب رئیس اتاق تبریز اضافه کرد: ناوگان حمل و نقل کشور فرسوده است و عمر تکنولوژی صنایع در کشور به سر آمده است و رقابت پذیر نیستند. منافع ملی ما و نسل های آینده ایجاد می کند تا امروز این مسائل را اصلاح کنیم.

برزگر گفت: ما در حتی در حوزه راه و بزرگراه هم مشکلات عدیده ای داریم و ناوگان هوایی و ریلی ما بسیار فرسوده هستند، اما با همه این مسائل آذربایجان شرقی یکی از استان های برتر در توسعه صادرات غیر نفتی است.

وی ادامه داد: در هر حال وضع کنونی به هیچ وجه مورد قبول ما نیست و همه ما باید تلاش کنیم تا این مسائل را به تدریج حل و فصل کنیم.

رئیس کانون سراسری انبوه سازان ایران به ظرفیت های بزرگ معدنی استان اشاره کرد و گفت: معدن بخشی است که حمایت های مادی و معنوی لازم دارد تا بخش خصوصی بتواند با سرمایه گذاری در این بخش برای امروز و فردای کشور سرمایه آفرین باشد. اما یک سری قوانین دست و پا گیر در این حوزه وجود دارد که سرمایه گذاران در این بخش را دلسرد می کند و ما این مسائل را در شورای گفتگو پیگیری کرده ایم و انشاالله شاهد گشایش در این حوزه باشیم.

وی در پایان خواستار حمایت از توانمندتر شدن بخش خصوصی کشور شد و گفت: برای رشد اقتصاد کشور لاجرم باید به بخش خصوصی میدان داد و از آن حمایت داد.

نظر/پیشنهاد مطلب به دیگران/امتیاز

    ????? ??? ????? ???? ???? ?????? ?????? ?? ????