دبیر کانون سراسری انبوه‌سازان مسکن: چاپ


روابط عمومی - 1396/12/15

دولت موانع را بردارد، حوزه مسکن به رونق پایدار می‌رسد

 دبیر کانون سراسری انبوه‌سازان مسکن با بیان این‌که علی رغم افزایش حجم معاملات مسکن، بهبود فضای کسب‌وکار برای حوزه مسکن صورت نگرفته است، گفت: دولت باید موانع پیش رو در حوزه مالیاتی، بانکی، تامین اجتماعی، نظام مهندسی و دستگاه‌های خدمات رسان را یک بار برای همیشه برای سازندگان مسکن از میان بردارد و اگر این کارها صورت بگیرد می‌توان گفت که به یک رونق پایدار در حوزه مسکن و ساختمان کشور دست پیدا خواهیم کرد. فرشید پورحاجت در گفت‌وگو با ایسنا – منطقه خوزستان، اظهار کرد: خوشبختانه از نیمه دوم سال 96 از دوران تقریبا پنج ساله بسیار ناامیدکننده‌ای که در حوزه مسکن و ساختمان کشور به وجود آمده بود، خارج شدیم و به مرور حجم معاملات در بخش مسکن افزایش پیدا کرد.

وی افزود: این مساله به منزله آن نیست که حوزه مسکن و ساختمان کشور وارد دوران طلایی خود شده است اما این روند همچنان ادامه خواهد داشت و حجم معاملات افزایش پیدا می‌کند.

دبیر کانون سراسری انبوه‌سازان مسکن تصریح کرد: در بخش تولید و عرضه مسکن باید تلاش بیشتری توسط دولت و مجلس در جهت بهبود فضای کسب‌وکار صورت بگیرد تا انبوه‌سازان و کارآفرینان این حوزه بتوانند به راحتی تولید کنند.

پورحاجت بیان کرد: علی‌رغم افزایش حجم معاملات مسکن، بهبود فضای کسب‌وکار برای حوزه مسکن صورت نگرفته است. با نگاه به آمارها می‌توان مشاهده کرد که هیچ جهشی در تعداد پروانه‌های ساختمانی وجود ندارد و این مساله بیانگر این موضوع است که ریسک سرمایه‌گذاری در حوزه مسکن برای بخش تولید بسیار سنگین است.

وی ادامه داد: دولت باید موانع پیش رو در حوزه مالیاتی، بانکی، تامین اجتماعی، نظام مهندسی و دستگاه‌های خدمات رسان را یک بار برای همیشه برای سازندگان مسکن از میان بردارد و اگر این کارها صورت بگیرد می‌توان گفت که به یک رونق پایدار در حوزه مسکن و ساختمان کشور دست پیدا خواهیم کرد.

دبیر کانون سراسری انبوه‌سازان مسکن بیان کرد: وقتی تولیدکنندگان مسکن برای دریافت پروانه ساختمانی در پیچ‌وخم و بروکراسی دستگاه‌ها و سازمان‌های عریض و طویل دولتی قرار می‌گیرند، کار برای آن‌ها سخت می‌شود و دولت باید برای حل این مسایل تلاش کند.

پورحاجت گفت: غالب استعلاماتی که تولیدکنندگان برای ساخت مسکن باید انجام دهند، غیر از این‌که مسیر ساخت‌وساز را با چالش مواجه می‌کند هیچ سود دیگری ندارد و کمکی نیز به بهبود فضای کسب‌وکار نمی‌کند

نظر/پیشنهاد مطلب به دیگران/امتیاز

    ????? ??? ????? ???? ???? ?????? ?????? ?? ????